“AtaBank” ASC özünün Korporativ Sosial Məsuliyyəti çərçivəsində növbəti xeyriyyəçilik aksiyasını yerinə yetirmişdir. “AtaBank” ASC-nin köməyi sayəsində Şağan qəsəbəsindəki 3 saylı uşaq internat-evində Novruz bayramı keçirilmişdir.
2015-ci il martın 19-da internat evinin fiziki və əqli qüsurlu şagirdləri üçün müxtəlif viktorina və müsabiqələrlə şənlik təşkil edilmişdi. Gənc iştirakçılar öz rəssamlıq qabiliyyətlərini, rəqs etmək, mahnı oxumaq, şeir demək bacarıqlarını nümayiş etdirdilər. Müsabiqənin yekunları üzrə ən yaxşı şeir deyənlərə və mahnı ifaçılarına “AtaBank” ASC-nin hədiyyələri təqdim edildi. Sonra peşəkar rəqs müəllimi Nərgiz Osmanovanın rəhbərliyi ilə uşaqlar zumba rəqsi oynadılar. Şən musiqi, rəqslər şirniyyatlar və ləziz yeməklər əsl Bahar bayramı ab-havası yaratdı. Tədbirdə iştirak edən, “AtaBank” ASC-nin İcraçı direktoru - İdarə Heyətinin üzvü Elnur Osmanov dedi: “Aksiyamızın məqsədi valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqların Novruz bayramını təbrik etmək arzusu və onlar üçün bayram şənliyi təşkil etmək idi. Uşaqlar bizim gələcəyimizdir, onların ehtiyaclarına və ümidlərinə həmişə diqqətlə yanaşmaq lazımdır. Biz bu gün Novruz bayramını qarşılamaq üçün toplaşmışıq. Qoy bu gün gülüş səsləri, şən zarafatlar, təbəssümlər hamını sevindirsin!”
1993-cü ildən fəaliyyət göstərən "AtaBank" ASC Azərbaycanın ən böyük kommersiya strukturlarından biridir. Bu gün "AtaBank" yüksək texnologiyalı universal bank olmaqdadır. Bakıda və ölkənin müxtəlif regionlarında Bankın 25 filial və şöbəsi fəaliyyət göstərir. Bank korporativ və fərdi müştərilərə tam xidmətlər spektrini təqdim edir.

ОАО «АтаБанк» реализовало очередную благотворительную акцию в рамках своей Корпоративной Социальной Ответственности. Благодаря помощи ОАО «АтаБанк» в детском доме-интернате №3 в поселке Шаган было организовано празднование Новруза. Для воспитанников интерната страдающих физическими и умственными расстройствами, 19 марта 2015 года было организовано веселье с различными викторинами и конкурсами. Юные участники смогли продемонстрировали свое умение рисовать, танцевать, петь и читать стихи. По итогам конкурса лучшим чтецам стихов и исполнителям песен был вручены подарки от ОАО «АтаБанк». Затем под руководством профессионального педагога по танцам Наргиз Османова станцевали зумбу. Задорная музыка, танцы, сладости и угощения создали атмосферу настоящего праздника Весны.
Принимавший участие в мероприятии Исполнительный директор – Член Правления ОАО «АтаБанк» Эльнур Османов сказал: ««Целью нашей акции было стремление поздравить детей оставшихся без родительской опеки с праздником Новруз и организовать для них праздничный вечер. Поскольку дети, это наше будущее, следует всегда внимательно относится к их потребностям и ожиданиям. Мы здесь сегодня собрались, чтоб встретить праздник – Новруз! Улыбки, шутки, звонкий смех, пусть радуют сегодня всех!»
Функционирующий с 1993-го года ОАО «АтаБанк» является одной из самых крупных финансовых структур Азербайджана. Сегодня «АтаБанк» считается высоко технологичным универсальным банком. Банк располагает 25 филиалами и отделами в Баку и регионах. Банк предлагает полный перечень услуг своим частным и корпоративным клиентам.