“Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli mətbuatda işıqlanan məlumatların sayına görə birinci yerdədir
"Media Consulting & Services" şirkəti 2017-cı ilin mart ayında mətbuatda ən çox xatırlanan otellərin adlarını açıqlayıb.  Şirkətin apardığı araşdırmalara əsasən “Excelsior Hotel & Spa Baku”  oteli  mart  ayında mətbuatda haqqında işıqlandırılan məlumatların sayına görə birinci yerə çıxıb. Mart ayında “Excelsior Hotel & Spa Baku”  otelinin fəaliyyəti ilə bağlı mətbuatda  153  məlumat yayılıb.
"Media Consulting & Services" şirkəti 10 televiziya, 35 çap və 170 onlayn media daxil olmaqla 215-dən çox mənbədə işıqlandırılan məlumatları say, xarakter və məzmun üzrə təhlil edərək, sektorlar üzrə şirkətlərin media reytinqini hesablayıb.
“AtaHolding”  Korporativ kommunikasiyalar şöbəsinin rəisi  Dilarə Zamanova qeyd etmişdir ki, cari ilin mart ayı “Excelsior Hotel  & Spa  Baku” otelində keçirilmiş və medianın diqqətindən kənarda qalmamış rəngarəng maraqlı tədbirlərlə zəngin olmuşdur.  Biz gələcəkdə də müxtəlif tədbirlər həyata  keçirmək niyyətindəyik, belə ki, aprel ayında   “Baku Fashion 2017”  moda nümayişini keçirməyi planlaşdırırıq. Burada dizaynerlər öz yeni kolleksiyalarını təqdim edəcəklər”.
“Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli 2005-ci ilin avqust ayından fəaliyyət göstərir. “Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli 1 “İmperial” lüks, 2 “Royal” lüks, 4 “Crown” lüks, 45 “Heritage” deluks, 9 “Duke” kiçik otaqlar, iclas konfrans zalları və biznes mərkəzi, restoran və barlar, “Aura” sağlamlıq mərkəzindən  ibarətdir.

«Эксельсиор Отель & Спа Баку» вышел на первое место по количеству информаций в прессе
Компания  “Media Consulting & Services” обнародовала список отелей наиболее часто упоминавшихся в марте 2017 года.  Согласно проведенному компаний исследованию,  отель «Эксельсиор Отель & Спа Баку» в марте  2017 года вышел на первое место по количеству информаций в прессе посвященных функционирующим в Азербайджане отелям. В марте в прессе было  опубликовано  153  информаций о деятельности отеля «Эксельсиор Отель & Спа Баку».
“Media Consulting & Services”  охватывает материалы, публикуемые в более 215 источниках, включая 10 телевизионных, 35 печатных и 170 онлайн медиа, и  анализируя их по количеству, характеру и содержаниюподсчитывается  медиа рейтинг компаний по секторам.
Начальник отдела корпоративных коммуникаций  «АтаХолдинг» Диляра Заманова отметила что: «Март текущего года был насыщен разнообразными интересными мероприятиями, проведенными в отеле «Эксельсиор Отель & Спа Баку», которые не остались не замеченными масс медиа. Мы и далее намерены проводить разные мероприятия, в частности в апреле планируем провести показ  моды  “Baku Fashion 2017, на котором местные и зарубежные дизайнеры представят свои новые коллекции».
Отель «Эксельсиор Отель & Спа Баку» функционирует с августа 2005 года. Отель  включает в себя  1 королевский номер “Imperial”, 2 номера люкс “Royal”, 4 номера люкс “Crown”, 45 номеров стандарт “Heritage” и  9 стандартных номеров “Duke”, конференц-залы, бизнес-центр, рестораны и бары, самое большое и красивое в городе  СПА и оздоровительный центр.