Jurnalistlər üçün PR tur keçirildi
2016-cı il dekabrın 28-də “Excelsior  Hotel &  Spa Baku” otelində jurnalistlər üçün “AtaHolding” Şirkətlər Qrupunun kommunikasiyalar sahəsində fəaliyyətinin yekunlarının təqdimatı ilə PR tur keçirildi. Təqdimat mərasimində Azərbaycanın aparıcı kütləvi informasiya vasitələrinin: informasiya agentliklərinin, qəzetlərin, jurnalların və elektron medianın jurnalistləri iştirak ediblər.
“AtaHolding” Şirkətlər Qrupunun Korporariv kommunikasiyalar şöbəsinin rəisi Dilarə Zamanova tədbirə toplaşanları ilin yekunları ilə tanış etmiş və qeyd etmişdir ki, il ərzində çoxlu sayda müxtəlif tədbirlər və maraqlı aksiyalar həyata keçirilmişdir. Xüsusilə bildirilmişdir ki, 2016-cı il ərzində daxili kommunikasiyalar planına əsasən aşağıdakı tədbirlər keçirilmişdir: “Excelsior  Hotel &  Spa Baku” otelinin “Afurca” zalında Azərbaycan Mətbuat Şurası Ahıl Jurnalistlər Məclisinin və "AtaHolding" Şirkətlər Qrupunun birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş "Ruhun şad olsun, Ustad!" adlı xatirə gecəsi, "AtaHolding" Şirkətlər Qrupunun əməkdaşları arasında ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş futbol turniri, Xocalı faciəsinə həsr olunmuş gecəni, Holdinq əməkdaşlarının Game TV tərəfindən təşkil edilmiş və Respublika gününə həsr edilmiş “Nə? Harada? Nə vaxt” intellektual oyununda iştirakını, HR mütəxəssislərin dəyirmi masasını, Musiqi bayramını və digər aksiyaları göstərmək olar. Tədbir iştirakçılarına "AtaHolding" Şirkətlər Qrupunun 2016-cı ildə keçirdiyi tədbirlərdən video süjetlər nümayiş etdililmişdir.
Xarici kommunikasiyalar planına əsasən müxtəlif maraqlı tədbirlər həyata keçirilmişdir.  Onlardan bəziləri, məsələn, 2016-cı ildə “AtaTravel” MMC-nin “Nepaldan Papayaya səyahət” turunun prezentasiyası, yerli turizm və media şirkətlərin nümayəndələri üçün Naftalan-Çinar” və “Qalaaltı” istirahət mərkəzlərinə info-turlar, “Excelsior Hotel & Spa Baku”  otelində yay mövsümünün açılışı, “Excelsior  Hotel &  Spa Baku”    otelinin təşkil etdiyi “Baku  Fashion 2016”  tədbirlərində rəsmi tərəfdaşlığı, “AtaTexnologiya” şirkətinin yeni “HMR-360” proqram təminatının təqdimat mərasimi,  PR-menecerlərin iştirakı ilə “Nə? Harada? Nə vaxt” intellektual oyununun keçirilməsi,  PR mütəxəssislər üçün “Böhrandan əvvəl PR və Kommunikasiyalar” mövzusunda treninq, turizm sahəsində təhsil alan tələbələr üçün treninq və s. daha yaddaqalan olmuşdur.
Bütövlükdə, 2016-cı ildə “AtaHolding” Şirkətlər Qrupunun fəaliyyəti ilə bağlı kütləvi informasiya vasitələrində 5704 məlumat dərc edilmişdir. Media Consulting and Services (MC&S) media monitorinq qrupunun apardığı monitorinqə görə, “Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli dəfələrlə mətbuatda ən çox adı hallanan otel olub.  «AtaHolding”  Şirkətlər Qrupunun fəaliyyəti ilə bağlı 104 pres reliz işıqlandırılmışdır.
Tədbirə toplaşanlara “AtaTravel” MMC-nin fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumatı “AtaTravel” MMC-nin baş direktoru Vüsal Əliyev təqdim etdi. O, qeyd etdi ki, turizm agentliyi 2016-cı ildə Azərbaycanda daxili turizmin inkişafı çərçivəsində böyük işlər görmüşdür. Bunun sayəsində yerli və xarici turistlər Azərbaycan regionlarının təbiətinin gözəlliyindən və gəzməli yerlərindən həzz almışlar. Qarşıdan gələn 2017-ci ildə agentlik ölkəmizin bütün regionlarına və bütün dünyaya müxtəlif maraqlı turlar təklif etməklə fəaliyyətlərini davam etdirmək niyyətindədir. “AtaTravel” turlarından istifadə edən turistlərə mükəmməl istirahət və keyfiyyətli xidmətə zəmanət verilir.

Состоялся PR тур для журналистов
28  декабря 2016 года  в отеле  «Эксельсиор & Спа Отель Баку» прошел  PR тур для журналистов с  презентацией  итогов деятельности в сфере коммуникаций Группы Компаний «АтаХолдинг». В презентации приняли участие журналисты ведущих средств массовой информации Азербайджана: информационных агентств, газет, журналов  и электронных медиа.
Начальник отдела корпоративных коммуникаций  ОАО «АтаХолдинг» Диляра Заманова ознакомила собравшихся с итогами уходящего года и отметила, что было реализовано много различных мероприятий и интересных акций.   В частности было сообщено, что в течение 2016 года согласно плану внутренних коммуникаций были  проведены  мероприятия: вечер памяти посвящный 93-й годовщине со дня рождения Общенационального Лидера Гейдара Алиевав зале «Афурджа» отеля «Эксельсиор Отель Баку» при совместной поддержке Меджлиса Старейшин Совета по Прессе Азербайджана и Группы Компаний «АтаХолдинг»,  футбольный турнир  посвященный  93-летию общенационального Лидера Гейдара Алиева,среди работников Группы Компаний «АтаХолдинг»,   вечер памяти Ходжалинской трагедии,   участие команды сотрудников холдинга в организованной Game TV игре “Что, Где, Когда” посвященной дню 28 Мая Дню Республики,  Круглый стол менеджеров HR, праздник Музыки и другие акции. Участникам мероприятия был продемонстрированы видео сюжеты  о проведенных  в 2016 году  мероприятиях Группой Компаний «АтаХолдинг».
Согласно плану внешних коммуникаций  были реализованы различные интересные мероприятия, многие, из которых стали запоминающимися. Презентация ООО «АтаТравел» в 2016 году   “Путешествие из Непала в Папайю”, инфотур для представителей местных туристических и медиа компаний  в современный лечебно-курортный комплекс «Qalaaltı Hotel & SPA» и  «Naftalan Çinar». открытие летнего сезона в отеле  «Эксельсиор & Спа Отель Баку», официальное партнерство отеля “Excelsior  Hotel &  Spa Baku”    в мероприятиях Baku Fashion 2016, презентации нового программного обеспечения компании «АтаТехнология» -  «HmR360»,  интеллектуальная игра «Что, Где, Когда»  среди PR  менеджеров, тренинг для PR специалистов  по теме «Предкризисные PR и Коммуникации», тренинг для студентов получающих образование в сфере туризма.           В целом в  2016 году в средствах массовой информации было опубликовано 5704  сообщений связанных с деятельностью Группы Компаний «АтаХолдинг».  Согласно мониторингу проведенному группой  мониторинга медиа “Media Consulting & Services” (MC&S)  отель «Эксельсиор Отель & Спа  Баку» стал самым упоминаемым отелем в прессе. Было освещено 104 пресс-релиза связанных с деятельностью Группы Компаний "АтаХолдинг".
Подробную  деятельность ООО «АтаТравел» в 2016 году, собравшимся представил генеральный директор ООО «АтаТравел» Вусал Алиев. Который, отметил, что туристическое агентство в 2016 году проделало большую работу  рамках развития внутреннего туризма в Азербайджане. Благодаря чему большое количество  местных и зарубежных туристов  смогли  насладиться красотой природы и достопримечательностями различных  регионов Азербайджана. В предстоящем 2017 году агенство намерено также продолжить активную деятельность, предлагая различные интересные туры во все регионы нашей страны и по всему миру. Воспользовавшись турами «АтаТравел» туристам всегда гарантирован  полноценный  отдых и качественное обслуживание.