2 iyun 2018-ci il tarixində “AtaTravel” MMC-nin kollektivi üçün “Motivasiyalı işçi” təlimi keçirildi. Təlimi “Opalus Partners” şirkətinin rəhbəri Çimnaz Qasımova keçirdi. Təlimdə uğurun sirrləri, iş yerində motivasiyalı olmaq və qarşıya çıxan çətinlikləri həll etməyin yolları müzakirə olundu. Həmçinin, əməkdaşların motovasiyasını yüksəldilməsi üçün istifadə olunan müxtəlif metodlar haqqında danışıldı. Təlim iştirakçıları mövzu ilə bağlı praktiki tapşırıqlar etdilər. Təlim iştirakçılarına “Opalus Partners” şirkəti tərəfindən sertifikatlar təqdim edildi.
“AtaHolding” Korporativ Kommunikasiyalar şöbəsinin rəisi Dilara Zamanova tədbirlə bağlı bildirdi ki, “AtaTravel” MMC daim əməkdaşların müxtəlif təlimlərdə iştirakını təmin edir. Əməkdaşlar Azərbaycanının daxilində və xaricində keçirilən təlimlərdə iştirak edirlər.
“AtaHolding” Şirkətlər Qrupunun turizm sektorunda “AtaTravel” MMC, “AtaTurizm” və “Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli fəaliyyət göstərir. 2011-ci ildə təsis edilmiş “AtaTravel” turizm agentliyi dünyanın istənilən yerinə səyahət xidmətləri təklif edir. Şirkət öz müştərilərini otel, uçuşlar, köçürmələr, əvvəlcədən sifariş, sığorta və viza ilə əlaqədar xidmətlərlər göstərir.

Проведен тренинг «Мотивированный работник»
2 июня 2018 года для коллектива “AtaTravel” был проведен тренинг «Мотивированный работник». Тренинг проводила руководитель компании “Opalus Partners” Чимназ Гасымова. В ходе тренинга были обсуждены секреты успехов, пребывание мотивированным  на рабочем месте и  пути разрешения возникающих трудностей. Также, были затронуты вопросы постоянного использования различных методик в целях повышения мотивации работников.
Руководитель отдела корпоративных коммуникаций Диляра Заманова отметила по поводу мероприятия, что “AtaTravel” регулярно обеспечивает участие своих сотрудников в различных тренингах. Сотрудники успешно принимают участие в тренингах, проводимых в Азербайджане и за рубежом. По завершению тренинга сотрудники выполнили практические задания  по представленной теме. Затем участникам были вручены сертификаты.
В туристическом секторе Группы Компаний «АтаХолдинг» функционируют ООО «АтаТравел», «АтаТуризм» и отель «Эксельсиор Отель & Спа Баку». Учрежденное в 2011 году туристическое агентство «АтаТравел» представляет туристические услуги по посещению любой точки мира. Компания обеспечивает своих клиентов услугами,  связанными  с гостиницами,  авиаперелетами, трансферами, предварительным  заказами,  страхованием,  визами.