Azərbaycan sığorta sektorunun aparıcı şirkətləri olan “AtaSığorta” ASC və “Atəşgah” Sığorta Şirkəti ASC əməkdaşlıq sazişi imzalamışdır. Sazişin məqsədi şirkətlər arasında sağlam rəqabət mühitinin formalaşdırılması, ödəniş qabiliyyətinin artırılması, sığorta hadisələrinin tənzimlənməsində birgə fəaliyyət və müştəri məmnuniyyətinin təmin olunmasından ibarətdir.
Sazişin imzalanma mərasimində çıxış edən “AtaSığorta” ASC İdarə Heyətinin sədri Müseyib Əliyev qeyd etmişdir: “Sığorta sektorunun qabaqcıl şirkətləri arasında əməkdaşlıq sazişinin bağlanması təqdirəlayiq haldır. Bu saziş şirkətlər arasında əməkdaşlığın güclənməsinə, həmçinin proseslərin sürətlənməsinə böyük fayda verəcəkdir. Ümid edirik ki, yaxın gələcəkdə Azərbaycanda fəaliyyət göstərən digər sığorta şirkətləri də bu prosesə qoşulmaqla sığorta sektorunda şəffaf qarşılıqlı fəaliyyətə dəstək verəcəklər”.
“Atəşgah” Sığorta Şirkəti İdarə Heyətinin sədri Azər Əliyev bildirmişdir: “İmzaladığımız saziş şübhəsiz ki, bütövlükdə sığorta bazarına müsbət təsirini göstərəcək. Çünki bu, sığortaçılar arasında qarşılıqlı anlaşma, müştərilərə təqdim edilən xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi, sığorta mədəniyyətinin təbliği, sığorta vasitəçilərinin motivasiya sisteminin təkmilləşdirilməsi, eləcə də əhali üçün sərfəli və baha olmayan yeni sığorta məhsullarının tətbiqinə imkan yaradacaq”.

Являющиеся ведущими компаниями страхового сектора Азербайджана ОАО “АтаСыгорта” и Страховая Компания ОАО “Атешгях” подписали соглашение о сотрудничестве. Целью соглашения является формирование атмосферы здороовй конкуренции между компаниями, повышение платежеспособности, совместная деятельность в регулировании страховых случаев и обеспечение удовлетворенности клиентов.
Выступивший на церемонии подписания соглашения Председатель Совета Правления ОАО “АтаСыгорта” Мусеиб Алиев отметил: “Заключение между ведущими компаниями страхового сектора договора о сотрудничестве является похвальным случаем. Данное соглашение послужит усилению сотрудничества между компаниями, а также принесет большую пользу в ускорении процессов. Надеемся, что в ближайшем будущем идругие действующие в Азербайджане страховые компании присоединившись к данному процессу, поддержат прозрачную взаимную деятельность в страховом секторе”.
Председатель Совета Правления Страховой Компании “Атешгях” Азер Алиев сказал: “Подписанное нами соглашение, несомненно в целом окажет положительное влияние на страховой рынок. Потому что, взаимопонимание между страховщиками создаст условия для повышения качества предлагаемых клиентам услуг, пропаганде страховой культуры, совершенствования системы мотивации страховых посредников, а также для применения выгодных и недорогих новых страховых продуктов для населения”.